top of page

ירידה במשקל

ירידה במשקל

משקל גופנו משפיע כמעט על כל היבט בחיינו. הוא נוגע בדימוי העצמי שלנו ובאופן שבו הסביבה החברתית שלנו רואה אותנו. לכן, חשוב כל כך שנהיה שלמים עם עצמנו ונדע לקבל ולאהוב את עצמנו ואת גופנו, אך יחד עם זאת – שנבין את השפעת המשקל על בריאותנו הנפשית והגופנית כאחד. 

מהו עודף משקל?

מדד מסת הגוף (BMI - Body Mass Index) מחושב באמצעות שקלול הגובה והמשקל של האדם את רמת ההשמנה המאפיינת אותו. אדם שערך ה-BMI שלו גבוה מ-25 נחשב בד"כ לסובל מעודף משקל.
עודף משקל גורר עמו מספר רב של מחלות ובעיות רפואיות נלוות כמו סכרת, שומנים בדם, יתר לחץ דם, כבד שומני וכו', זאת לצד מגוון קשיים חברתיים ופסיכולוגיים אשר עלולים לפגוע באיכות חייהם של הסובלים מהשמנה. 

מהן השגיאות העיקריות שכולנו עושים?

עינוי הגוף - אנשים רבים הסובלים מעודף משקל נוטים לנסות פתרונות קיצוניים כמו דילוג על ארוחות וצריכת מזון מופחתת באופן קיצוני, עד כדי הרעבה עצמית אשר עלולה להתפתח להפרעות אכילה שונות ומסוכנות.

הרגלי אכילה שגויים - קצב החיים המודרני מכתיב לנו אווירה כמעט תמידית של לחץ וריבוי משימות, אנו נאלצים לבצע מספר רב של מטלות בו-זמנית ומזניחים את הצרכים הבסיסיים ביותר שלנו. במקום לאכול באופן מסודר, אנו מוצאים את עצמנו מושכים את יום העבודה כמעט ללא אוכל, מגיעים הביתה ומתנפלים על המקרר.   

מזון "דיאטטי" - צריכת מוצרי דיאט למיניהם אשר עלולה לפגוע במנגנון הרעב והשובע, כמו גם בהורמונים האחראיים על חילוף החומרים בגוף.

שקילה יום-יומית - משקל גופנו משתנה כל הזמן, גם במהלך היום. הוא מושפע ממספר גורמים שונים כמו כמות הנוזלים בגוף, מצבנו הבריאותי ואפילו מזג האוויר. גם חוסר דיוק של מכשיר המדידה עלול ליצור מצג שווא זמני של עליה או ירידה במשקל ולגרום לנו יאוש ותסכול שרק יקשו עלינו עוד יותר.

כיצד ניתן לטפל בעודף משקל?

דיאטות רבות אשר פותחו וצברו פופולריות לאורך השנים, מציעות פתרונות חלקיים בלבד (במקרה הטוב) ואינן מבוססות על תזונה מאוזנת, מה שגורם לנשים וגברים רבים לעבור מדיאטה לדיאטה מבלי לבצע שינוי אמתי בחייהם, עם הצלחות קצרות טווח בלבד וחוויית "אקורדיון" מתסכלת של עליה-ירידה-עליה בלתי פוסקת במשקל.

כדיאטנית קלינית שליוותה כבר אלפי מטופלים במסגרת ציבורית, קבוצתית ופרטנית בהתמודדות עם השמנת יתר ומחלות כרוניות נלוות כמו סכרת, שומנים בדם, יתר לחץ דם, כבד שומני ועוד, למדתי שתהליך הירידה במשקל שונה וייחודי לכל אדם ואדם, לכן יש צורך בליווי והדרכה של איש מקצוע אשר ימנע דיאטות לא מאוזנות, חסרים תזונתיים ועליה חוזרת ונשנית במשקל.


אני מטפלת בגישה של הסתכלות בבעיות הרפואיות האינדיבידואליות של כל מטופל ומתן טיפול ותפריט מותאמים אישית לצרכי המטופל, העדפותיו הקולינריות ואורח חייו. בואו נגיע למשקל רצוי וקבוע ולחיים רגועים ושקט פנימי ללא ייסורי מצפון של מותר ואסור. מותר הכול, רק צריך לדעת איך.

 

אם גם אתם מתמודדים עם עודף משקל, חשוב שתקבלו את ההנחיות התזונתיות המדויקות והמותאמות ביותר לצרכים שלכם. לליווי מקצועי ומותאם אישית של דיאטנית קלינית, צרו עמי קשר בתחתית העמוד או בטלפון 03-5193141

bottom of page